Bukser

7796 bukser tilbud. Du kan spare op til 100% 😀

Alle 7796 bukser tilbud kommer fra Amazon og flere andre butikker. Hvis du klikker på et link og køber noget, så kan jeg tjene en mindre kommision. Min kommision ændrer ikke den pris du betaler.


Font Awesome sort down

1 2 3 4 ... 195

De bedste bukser mærker

Udfra 56086 anmeldelser er her de 20 bedste mærker indefor bukser.

MærkeAnmeldelserStjerner
Patagonia214.8
Kathmandu114.7
Ocun1574.7
Odlo704.7
Under Armour278074.6
Berghaus104344.6
Schoffel134.6
Salewa2824.6
Mountain Hardwear1834.5
Fjallraven14354.5
Montane3684.5
Icebreaker2994.5
Marmot2544.5
Prana4074.5
Puma89704.4
Hummel444.4
Maier Sports6854.4
Gore Wear3204.4
Haglofs334.4
Vaude42934.4

Nogen bukser mærker er naturligvis væsentligt mere populære end andre, hvilket er grunden til den store forskel i antallet af anmeldelser. Det er grunden til de mange anmeldelser af fx. Under Armour og de relativt få anmeldelser af fx. Kathmandu.

Du skal ikke kun kigge på anmeldelserne. Det er også en god ide at købe et par bukser der matcher dit budget, dvs. som ikke er for dyre. Bukser fra mærker som Dynafit og Mammut er fx. typisk dyrere end dem fra mærker som CMP og Odlo.

Allervigtigst er det selvfølgelig at du køber et par bukser der matcher dine behov. Hvis det ikke er tilfældet, så bør du nok lade være med at købe noget.

Bemærk at der findes bukser til både mænd og damer. Der findes også produkter specielt til børn.

Bukser priser og tilbud

Omregnet til danske kroner, så går bukser priserne fra 3 til 5390 DKK. Alle 7796 bukser er på tilbud og du kan spare op til 2987 DKK.

Prisspændet for tilbudene på bukser fra 20 af de allermest populære mærker ser sådan her ud (voksenmodeller).

Elsker du også lister med tal, så er prisspændende for bukser mærkerne her som lækker tabel.

MærkeBilligste (DKK)Dyreste (DKK)
Arcteryx33902
Bergans1592542
CMP671144
Dynafit1773338
E9208748
Fjallraven3551988
Icebreaker169898
La Sportiva1411549
Maier Sports2391794
Maloja42334
Mammut1715372
Marmot1783588
Montura2453196
Mountain Equipment1933364
Norrona2655390
Odlo1021076
Ortovox1942549
Prana149674
Salewa2373050
Vaude1782224

Forskellige slags bukser

Hvis du overvejer en bestemt type bukser, så kan du fx. checke tilbudene på cykelbukser, klatrebukser, regnbukser, skibukser og tights.