Klatresko

229 klatresko tilbud. Du kan spare op til 60% 😀

Alle 229 klatresko tilbud kommer fra Amazon og flere andre butikker. Hvis du klikker på et link og køber noget, så kan jeg tjene en mindre kommision. Min kommision ændrer ikke den pris du betaler.


Font Awesome sort down

1 2 3 4 ... 6

De bedste klatresko mærker

Udfra 530 anmeldelser er her de 7 bedste klatresko mærker.

MærkeAnmeldelserStjerner
Tenaya54.6
La Sportiva924.5
Evolv374.5
Scarpa984.5
Black Diamond744.4
Millet2083.8
Boreal163.7

Da nogen klatresko mærker er væsentligt mere populære end andre, så er der ret stor forskel på antallet af anmeldelser. Derfor er der mange anmeldelser af store mærker som Millet, Millet og La Sportiva - og relativt få anmeldelser af mindre mærker som Tenaya og Boreal.

Udover anmeldelserne bør du også overveje dit budget. Hvad har du i virkeligheden råd til når du skal købe et par nye klatresko. Det er fx. sådan at klatresko fra mærker som Bergzeit og Edelrid gennemsnitligt er billigere end klatresko fra mærker som Five Ten og Tenaya.

Det vigtigste er selvfølgelig at du vælger et par klatresko som passer til dine behov. Er det ikke tilfældet, så bør du formodentlig lade være med at købe noget.

Bemærk at der findes klatresko til både mænd og damer. Der findes også produkter specielt til børn.

Klatresko priser og tilbud

Omregnet til danske kroner, så går klatresko priserne fra 292 til 1114 DKK. Alle 229 klatresko er på tilbud og du kan spare op til 604 DKK.

Her er den laveste til højeste pris for 16 af de populære klatresko mærker (modeller til voksne).

Elsker du også tabeller, så er prisspændende for klatresko mærkerne her som lækker tabel.

MærkeBilligste (DKK)Dyreste (DKK)
Andrea Boldrini516890
Bergzeit292441
Black Diamond363964
Boreal326890
Eb516740
Edelrid486486
Evolv3281002
Five Ten3291114
La Sportiva3291039
Millet4411071
Ocun5111002
Red Chili3291002
Salomon10941094
Scarpa3291077
Tenaya6271039
Wild Country511516