Telte

794 telte tilbud. Du kan spare op til 57% 😀

Alle 794 telte tilbud kommer fra Amazon og flere andre butikker. Hvis du klikker på et link og køber noget, så kan jeg tjene en mindre kommision. Min kommision ændrer ikke den pris du betaler.


Font Awesome sort down

1 2 3 4 ... 20

De bedste telt mærker

Udfra 13875 anmeldelser er her de 10 bedste telt mærker.

MærkeAnmeldelserStjerner
MSR7334.5
Jack Wolfskin554.4
Tatonka124.4
Vaude224.4
Easy Camp184.4
Wild Country114.4
Coleman127984.3
Salewa1994.2
Big Agnes104.1
Terra Nova173.6

Da nogen telt mærker er mere populære end andre, så er der stor forskel på antallet af anmeldelser. Det er grunden til de mange anmeldelser af fx. Coleman og de relativt få anmeldelser af fx. Big Agnes.

Udover anmeldelserne er det også en god ide at overveje dit budget. Hvad har du egentlig råd til når du skal købe et nyt telt. Typisk er telte fra et mærke som Exped fx. dyrere end dem fra et mærke som Easy Camp.

Vigtigst af alt er det selvfølgelig at du køber et telt som passer til dine behov. I modsat fald er det nok bedst slet ikke at købe et nyt telt.

Bemærk at der findes telte til både mænd og damer. Der findes også produkter specielt til børn.

Telt priser og tilbud

Omregnet til danske kroner, så går telt priserne fra til 30773 DKK. Alle 794 telte er på tilbud og du kan spare op til 7271 DKK.

Prisspændet for tilbudene på telte fra 20 af de mest populære mærker ser sådan her ud (modeller til voksne).

Du kan også se prisspændende for de forskellige mærker som tabel her:

MærkeBilligste (DKK)Dyreste (DKK)
Bergans2545719
Berghaus1729058
Big Agnes4523364
Black Diamond9955981
Coleman4407115
Easy Camp1996649
Exped1849233
Helsport15689214
Hilleberg131213995
Jack Wolfskin4763663
MSR1368074
Nordisk2395981
Outwell7211223
Robens14710840
Salewa8176579
Tatonka2418074
Terra Nova14630773
Vango283664
Vaude8089450
Wechsel895383

Forskellige slags telte

Hvis du kigger efter et bestemt type telt, så kan du fx. checke tilbudene på indertelte, kuppeltelte, tarps og tunneltelte.